لوازم کمپینگ پریموس – Primus camping tools

لوازم کمپینگ پریموس

Primus Camping Tools

متاسفانه بخش اقلام پریموس تا اطلاع بعدی غیر فعال میباشد. (لطفاً بابت تهیه اقلام پریموس تماس نگیرید) اگر لوازم موجود شوند ؛ از بخش فروشگاه قابل رویت و خرید هستند.

جی پی اس سرا فروش بدون واسطه لوازم کمپینگ و کوهنوردی حرفه ای مارک معروف” پریموس” در ایران را با نازلترین قیمت آغاز نموده است. بخشی از لوازم موجود معرفی میگردد و تا آینده نزدیک این لوازم تکمیل میگردند.

 

پریموس یکی از برندهای معروف و صاحب نام سوئدی بوده که همه با چراغ های روشنایی و مشعل های آن آشنا هستند این شرکت سوئدی از پیشگامان صنعت لوازم کمپینگ حرفه ای در دنیا میباشد که همواره ابداعاتش همگان را شگفت زده کرده است.

پریموس در ساخت محصولات متنوع خود به “کارایی حداکثری” و سازگاری با محیط زیست توجه خاصی نموده است که بعنوان مثال در مورد کارایی اجاق های پریموس میتوان به وزن بسیار کم ـ انتقال حرارت عالی ـ مقاومت بدنه نسبت به فشار ـ کمترین آلودگی تولید شده و قابل بازیافت بودن قطعات آن اشاره نمود.

 

تاریخچه برند پریموس سوئد:

پریموس بیش از ۱۱۰ سال همراه ماجراجویی های افراد بوده است. پریموس در سال ۱۸۹۲ در یک کارگاه فولادسازی کوچک در شهر استکهلم سوئد متولد شد و اولین اجاق های بدون دوده خود را تولید نمود و آن را پریموس نامیدند.

برخی از پیشگامان ماجراجویی در جهان نیز با این نوآوری همگام شدند. از جمله رولند آموندسن ( اولین فردی که در سال ۱۹۱۱ به قطب جنوب قدم گذاشت) یا سِر ادموند هیلاری و تنزینگ نورگی (اولین فاتحان قله اورست در سال ۱۹۵۳ ).

اجاق های پریموس علاوه بر بررسی در شرایط مختلف آزمایشگاهی مانند گرما – سرما – وزش باد و نیز در محیط های واقعی و طبیعی بارها از نظر کلیه موارد فنی و کوچکترین جزئیات مورد آزمایش قرار میگرند.

در نتیجه محصولات پریموس علاوه بر نوآوری از نظر فنی هم کارایی بسیار بالایی دارد. پریموس دوست دار طبیعت است و بهمین دلیل محصولاتی سازگار با طبیعت و محیط زیست تولید میکند تا ماجراجویان نسل های آینده هم بتوانند از حضور در این جهان فوق العاده لذت ببرند. در حال حاضر میلیون ها نفر از محصولات پریموس استفاده میکنند.

پریموس هرگز توسعه نو آوری های جدید را متوقف نخواهد کرد تا لذت بردن از زندگی در طبیعت در سراسر جهان آسان و امکان پذیر گردد.

 
 

لیست قیمت قمقمه های طرح دار Laken اسپانیا

لیست قیمت قمقمه های ساده Laken اسپانیا

لیست قیمت باتوم های کوهنوردی Vipole ایتالیا

لیست قیمت ننو Amazonas آلمان

برای رویت فیلم های لوازم کمپینگ پریموس اینجا کلیک نمائید.

blueline

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت اقلام پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

لیست قیمت محصولات کمپینگ پریموس

برای رویت فیلم های لوازم کمپینگ پریموس اینجا کلیک نمائید.

blueline

تفاوت اجاق های Omnifuel و Multifuel EX:
دو اجاق مذکور از نظر استقامت و پایداری یکسان بوده و تنها تفاوت عمده در وجود شیر کنترل در اجاق Omnifuel است ، این شیر کنترل به تنظیم مناسب شعله (به ویژه در صورت استفاده از سوخت مایع) کمک کرده و به این ترتیب ، اجزای داخلی اجاق به صورت اتوماتیک تمیز خواهد شد. همچنین در صورت استفاده از سوخت هایی با کیفیت پایین ویژگی مذکور یک مزیت محسوب می شود ، در حالی که در اجاق Multifuel EX ژیگلور نیاز به نظافت خواهد داشت.

اجاق های Omnifuel بسیار به ندرت و شاید پس از چند صد بار استفاده به روغنکاری نیاز خواهد داشت.

تغییر ارتفاع تاثیر بسیار اندکی بر زمان جوش اجاق ها و روشن ماندن آنها دارد. به طور کلی سوخت های مایع در ارتفاع های بالا (۳۰۰۰-۴۰۰۰ متر) مناسب نبوده و هیمالیا نوردان اغلب از سوخت گاز استفاده میکنند.

ژیگلورها
شماره های درج شده روی ژیگلور اجاق های Omnifuel به اندازه آن مربوط می شود. ارتباط میان اعداد و نوع سوخت مصرفی بشرح زیر می باشد.
Jet 45 – ۰.۴۵mm
بهترین سوخت برای اجاق های Omnifuel ترکیب پروپان ، بوتان و ایزوبوتان در کپسولهای گاز پریموس است. استفاده از این سوخت آسان بوده ، بازدهی بالایی داشته ، سازگار با محیط زیست و پاکیزه است (بدون دوده). نیاز به نگهداری و تمیز کردن اجاق در صورت استفاده از این سوخت در پایین ترین حد ممکن خواهد بود.
Jet 37 – ۰.۳۷mm
گاز سفید با کیفیت بالا ، سوختی پاکیزه بوده و هیچ گونه بقایایی در سیستم سوخت به جا نمی گذارد.
بنزین اتومبیل به دلیل دارا بودن مواد افزودنی ، خطر آن برای سلامت و باقی گذاردن ذراتی در سیستم سوخت تنها باید در موارد خاص استفاده شود.
از نظر سلامت ، بنزین حاوی سرب را به هیچ عنوان نباید استفاده کرد.
Jet 28 – ۰.۲۸mm
اگر چه نفت سفید سوختی است که به سادگی در دسترس وجود دارد اما دوده زیادی تولید کرده و تعداد دفعات تمیز نمودن اجاق را افزایش می دهد.
دیزل را باید در صورت عدم وجود دیگر سوخت ها استفاده کرد. شعله دیزل دوده زیادی تولید کرده زمان زیادی برای پیش گرمکن نیاز داشته و در صورت استفاده از آن ، اجاق باید به طور مرتب تمیز شود.

blueline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *