دوربین دوچشمی چینی

دوربین دو چشمی (شکاری) چینی

تمامی مدل های معرفی شده در این بخش ساخت کشور چین میباشند که بعضا روی آنها کشور تولید کننده دیگری ذکر شده و اعداد نوشته شده روی آنها دقیق و قابل اعتماد نیست با اینحال نسبت به وجهی که پرداخت مینمائید کیفیت قابل قبولی ارائه میشود مدلهای زیر گلچینی از حدود ۴۰ مدل بوده که از بین هر چند مدل یکی که برتر بوده در ذیل درج گردیده است. تمام دوربین ها در پک ارجینال کارخانه سازنده داری کیف حمل مناسب ، بند و تنظیف میباشند.

 

ممکن اطلاعات زیر بروز نباشد ؛ لطفاً برای اطلاع از موجودی کالاها و قیمت روز اقلام به بخش فروشگاه مراجعه یا اینجا کلیک نمائید.

 

(اگر به دوربین هایی با کیفیت بالاتر نیاز دارید به بخش های دوربین های ونگارد و زاواروسکی مراجعه فرمائید.)

زایس رادیو دار ۷X17 دوربین موبایل ۸X زیمنس ۷X18
دوربین دو چشمی زایس 7*17 سبکدوربین تک چشمی 8 برابر مخصوص نصب بروی انواع گوشی موبایلدوربین زیمنس 7X18
blueline
زایس ۲۰X60بوشنل ۱۲X25تک چشمی گالیه ۲۶X32
دوربین دوچشمی زایس 20x60 ساخت چین دوربین بوشنل 12X25  

دوربین تک چشمی گالیله 40*30

 

سیکر ۸X42 نورکانیا ۸X40
 بریکر ۱۵X80
سیکر 8X42 دوربین نورکانیا 8x40 دوربین دوچشمی بریکر سایز بزرگ 15x70 مناسب نجوم آماتوری
  blueline
  
برای اطلاع از قیمتهای

این بخش ،

اینجا کلیک نمائید.

   

دوربیـن دو چشمی چیســت؟
دوربین شکاری (دوربین دوچشمی، دوربین ارتشی، دوربین صحرایی) وسیله ا‌ی دستی است برای بزرگنمایی اجسام دور. عمل بزرگنمایی به‌وسیله عبور تصاویر از دو سری لنز مجاور و یک منشور ایستاده صورت می‌گیرد. دوربین‌های شکاری تصویر را ایستاده نشان می‌دهند برعکس تلسکوپ‌ها که تصاویر را وارونه می‌نمایانند. معمولاً بر روی دوربینهای دوچشمی سه رقم حک شده‌است. رقم نخست که به نشانه x ختم شده‌است، مثلاً ۶x، بیانگر آن است که دوربین تصویر را چند برابر اندازه واقعی درشت تر می‌کند. رقم دوم، مثلاً ۳۰ یا ۳۵، قطر عدسی شیئی را به میلیمتر نشان می‌دهد. اگر بزرگنمایی عدسی را ثابت فرض کنیم، هرچه قطر عدسی شیئی بیشتر باشد تصویری روشنتر بدست می آ‌ید. این نوع دوربین در واقع در نور کم کارایی بهتری دارد. دوربینهایی با مشخصات ۳۰×۶ یا ۳۵×۷ برای مقاصد عمومی مناسب هستند. رقم سوم بیانگر آن است که از فاصله ۱۰۰۰ یاردی (۹۱۰متری) یک منطقه‌ با چه پهنایی مشاهده می‌شود.

 

وجه تمایز دوربین ها از یکدیگر چیست؟
نوع جنس بدنه دوربین و آلیاژ آن – نوع ساخت از لحاظ ضد آب بودن یا نبودن – داشتن گاز داخلی جهت ممانعت از ورود آب و گرد و غبار – نوع کیفیت منشور بکار رفته (در مدلهایی که دارای منشور هستند) – نوع لنز و نوع تراش لنز – نوع پوشش لنز های دوربین (کوتینگ) – میزان قطر عدسی شیئی ، متعاقب آن میزان بزرگنمایی – متعلقات جانبی یک دوربین ، کمپانی سازنده آن و درنهایت کیفیت تاثیر بسزایی در قیمت گذاری و تمایز دوربین های مختلف از یکدیگر دارد.

 

با دوربین ۳۰*۸ تا چند کیلومتری را میتوان دید؟
کیفیت ساخت دوربین که در بالا ذکر شده و بزرگنمایی بالاتر با قطر دهانه بزرگتر ، برد بالاتر را تضمین میکند با اینحال چون یک شاخص معین برای تخمین وجود ندارد! هیچ سازنده ای برد را عنوان نمیکند نمیتوان قطعی اعلام کرد که مثلا یک آهو در فاصله سه کیلومتری قابل مشاهده است یا نه! اوضاع جوی و حجم جسمی که مشاهده میکنیم در برد دوربین ها تاثیر بسزایی دارد. مثلا در یک روز با آسمانی صاف و پاک برج میلاد تهران از فاصله ۳۰ کیلومتری با چشم غیر مسلح براحتی دیده میشود اما در روزهای غبار آلود همین برج با دوربین دوچشمی از فاصله ۵ کیلومتری بسختی دیده میشود. با اینحال برای تخمین برد یک قاعده کلی وجود دارد که مطلق نیست! مثلا میخواهیم بدانیم با دوربین ۸×۳۰ پلاک یک اتوموبیل تا چند متری قابل رویت است. فرض میگیریم در یک روز آفتابی و هوای صاف پلاک خودرو با چشم غیر مسلح تا ۱۵ متری قابل خواندن است خوب اگر ۱۵ را در ۸ ضرب نمائیم فاصله ی بدست آمده میشود ۱۲۰ متر ، یعنی با دوربین فوق میتوان پلاک اتوموبیل در ۱۲۰ متری را تشخیص داد. میتوان این قاعده کلی را به اجسام بزرگتر و یا کوچکتر نیز تعمیم داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *