جدول مقایسه انواع جی پی اس گارمین

جدول مقایسه انواع جی پی اس Comparison of GPS

جهت اطلاع از قیمت جی پی اس و یا خرید جی پی اس از این بخش دیدن فرمائید. 

خدماتی واقعی و اجناسی ارجینال را از ما بخواهید..

blueline

blueline

 

توضیح برخی خصوصیات مندرج در جدول

قابلیت اضافه کردن نقشه ها / داخلی یا بروی کارت حافظه:  اگردستگاهی این امکان را داشته باشد بدان معناست که در حافظه داخلی  یا بروی رم خارجی ( میکرو اس دی MicroSD یا اس دی SD) میتوان نقشه نصب نمود. برخی مدلها بصورت رایگان دارای نقشه توپوگرافی ، نقشه دریاچه ها و یا  نقشه سواحل هستند. بعنوان مثال مدلهای دارای پسوند T ، مانند Oregon550T دارای نقشه توپوگرافی کشور آمریکا میباشد. توضیح تکمیلی این است که نقشه های فوق بظاهر رایگان بوده اما اگر به قیمت مدل مشابه دستگاههای پسوند Tدار دقت کنیم متوجه اختلاف قیمت حدود ۱۰۰ دلار میشویم در واقع نقشه اضافی فوق که بصورت مجزا از سایت گارمین با قیمت ۱۵۰ دلار قابل خرید است ، با ۵۰ دلار تخفیف روی مدلهای دارای پسوند T قرار گرفته که عمدتاً بدرد کاربر ایرانی که در ایران کار میکند نمیخورد!.

قابلیت پذیرش نقشه های شخصی (دلخواه): اگردستگاهی این امکان را داشته باشد بدان معناست که نقشه های رستر سفارشی (custom raster maps) و یا تصاویر ماهواره BirdsEye  را بصورت نقشه روی جی پی اس میتواند نمایش داده ، مشاهده و استفاده نمود.

قطب نما:  این گزینه معین میکند که آیا دستگاه دارای قطب نمای دیجیتال هست یا نه و اگر دارای قطب نمای دیجیتالی باشد آیا دو محوره است یا سه محوره. یک قطب نمای دو محور برای صحیح نشان دادن جهت باید کاملا تراز باشد ، سه محوره (AKA tri-axial)  نیازی نیست کاملا تراز باشد اما کالیبره نمودن سه محوره کمی سخت تر میباشد.

 

Waypoints/Routes and /Tracks – شماره ذکر شده تعداد نقاط قابل ذخیره / تعداد مسیرهای دستی قابل ایجاد / تعداد کروکی های اتوماتیک قابل ایجاد برای هر دستگاه را معین میکند.بعنوان مثال: اگر در جاده ای از خدمات رستورانی رضایت داشتید و خواستید انجا را به دوستان خود معرفی کنید ، کافی است مختصات آن محل را ذخیر (مارک) کنید. در GPS به این عمل ایجاد Waypoint میگویند.اگر از منزل تا محل کار بدلخواه نقاطی را مارک نموده باشید و بخواهید یک Route یا مسیر منزل تا محل کار را ایجاد کنیم فقط کافی است از گزینه Create Route نقاط مارک شده را یک به یک بهم متصل نمائیم تا یک خط حرکت ایجاد شود مثلا اگر شما ۱۰ نقطه مارک کرده باشید مسیر منزل تا محل کار شما  ۰۰۱ به ۰۱۰  ایجاد میشود. در GPS به این عمل ایجاد Route میگویند.اگر قصد صعود به قله ای را دارید و میخواهید کروکی مسیر حرکت را در دستگاه داشته باشید کافی است قبل از شروع حرکت ، حافظه Track Log دستگاه را پاک نموده (Clear) و وقتی به مقصد (قله) رسیدید ، تراک ایجاد شده را ذخیره نموده و هنگام بازگشت نیز مسیر حرکت خود را بصورت وارونه یا Track back استفاده کنید تا از همان مسیری که آمده بودید بازگردید. در GPS به این عمل ایجاد Track میگویند. در ایجاد تراک دو محدودیت وجود دارد یکی از بابت تعداد تراک ها که بسته به نوع دستگاه از ۱۰ تراک تا ۲۰۰ تراک متغیر بوده و تعداد نهایی نقاطی که میتواند در یک دستگاه به تراک اختصاص یابد که در اکثر مدلها تعداد نقاط (Point) ده هزار(۱۰K) عدد میباشد. وقتی مساحت زمینی را برداشت میکنیم در واقع کروکی زمین نیز ایجاد میشود.

 

Geocach: مختصات اشیایی است پنهان که در وبسایت گارمین کاربران به اشتراک گذاشته و قابل دانلود میباشد. بعنوان مثال در مسیر قله اورست ژئوکش هایی برای امداد و کمک های اولیه موجود میباشد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت OpenCaching.com مراجعه نمائید.

انتقال داده ها به واحد مشابه بصورت بی سیم : اشاره به این توانایی دارد که GPS برای انتقال داده های بی سیم با دیگر واحد های گارمین سازگار است. شما فقط می توانید داده های (Geocach/Waypoints/Routes /Tracks) را بصورت بیسیم (شبه بلوتوث) به GPS دیگری منتقل نمائید.

نقشه کشور عزیزمان ایران

blueline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *